محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

نحوه بک آپ گیری از نرم افزار و نگهداری از آن

  • شنبه 30 شهریور 1398
  • اخبار محصولات

نحوه بک آپ گیری از نرم افزار و نگهداری آن

یکی از پارامترهای مهم در انتخاب نرم‌افزار، پشتیبان گیری به‌موقع و مناسب می‌باشد، زیرا گردش کار و عملیات در شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، از سرعت بالایی برخوردار است.

سوال مهم اینکه چرا باید پشتیبان بگیرید؟

خیلی ساده بگوییم پشتیبان داده‌ها فقط یک کپی ساده از داده‌ها هستند یعنی اگر شما چند فایل را و آنها را در یک جای دیگر کپی کنید در اصطلاح از آنها پشتیبان تهیه‌کرده‌اید.بنابراین می‌توانید به همین صورت از هر فایل و یا محتوای دیگری تهیه کنید.

Backup یکی از مهم‌ترین مسائل دنیای الکترونیک است. ما نمی‌گوییم ممکن است به‌صورت اتفاقی اطلاعات شما از بین برود اما همیشه احتمال دارد اطلاعات حساس و مهم شما به هزاران دلیل مختلف مورد تهدید قرار گیرد و اگر اطلاعات کاری و یا شخصی شما برای خودتان مهم است باید به فکر تهیه پشتیبان از آن باشید.

نحوه بک آپ گیری در نرم افزار سپیدار سیستم

برای بک آپ گیری می توان از سه روش زیر استفاده کرد

* روش اول: بک آپ گیری دستی

برای تهیه نسخه پشتیبان از سیستم سپیدار باید از منوی عمودی بخش تنظیمات، قسمت تهیه نسخه پشتیبان جدید را انتخاب کنید تا صفحه زیر برایتان نمایش داده شود.

* روش دوم: بک آپ گیری خودکار

برای تهیه نسخه پشتیبان به صورت خودکار از سیستم سپیدار باید از منوی عمودی، گزینه تنظیمات و از قسمت عملیات،گزینه " تنظیمات تهیه پشتیبان خودکار" را انتخاب کنید تا صفحه زیر برایتان نمایش داده شود.

1- تیک گزینه "فعال سازی تهیه نسخه پشتیبان" را فعال نمایید.

2- مسیر پشتیبان گیری در سیستم سرور از این قسمت باید مشخص گردد.

نکته: مسیر بک آپ گیری باید در سیستم سرور و داخل یکی از پوشه های موجود در درایوهای خود سیستم سرور باشد.(امکان انتخاب مسیر داخل سیستم کلاینت یا کاربر وجود ندارد.)

3- از قسمت "زمانبندی" با توجه به سیاست پشتیبان گیری در مجموعه از بین نوع های «روزانه/ساعتی» یک روش پشتیبان گیری را مشخص کرده و "مقدار" بازه زمانی تهیه نسخه پشتیبان خودکار را از (تهیه پشتیبان هر XX روز/ساعت) را به جای کارکتر های XX وارد نموده و ساعت شروع عملیات را نیز تعیین نمائید.

4- برای اعمال کلمه عبور بر روی فایل پشتیبان گرفته شده، می توان این گزینه را فعال کرده و در قسمت پایین کلمه عبور مدنظر را وارد نمود.

5- با توجه به اینکه نسخه های پشتیبان حجم زیادی از حافظه سرور را اشغال می کند، میتوان در صفحه جاری گزینه «حذف فایلهای قدیمی اگر تعداد آنها بیش از این تعداد باشد» را فعال کرده و مقدار مورد نظر جهت نگهداری آخرین نسخه پشتیبان را وارد نمود. برای مثال:در صورتی که مقدار وارد شده عدد 8 باشد، در صورتی که تعداد نسخه های پشتیبان به 8 برسد هنگام تهیه نسخه پشتیبان جدید، قدیمی ترین نسخه پشتیبان به صورت خودکار حذف می گردد.

نکته مهم: برای اینکه سیستم به صورت خودکار نسخه پشتیبان تهیه کند باید سیستم سرور روشن و سپیدار آن نیز درحال اجرا باشد.

* روش سوم: بک آپ گیری با استفاده از نرم افزار DatabaseSetup

از این روش زمانی استفاده می شود که نرم افزار سپیدار بنا به هر دلیلی باز نمی شود و نیاز به گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات وارد شده در سیستم را دارید.

برای این منظور از مسیر نصب برنامه ( اگر مسیر نصب برنامه را نمی دانید روی آیکن سپیدار در دسکتاپ، راست کلیک کرده،open file location  را بزنید تا مسیر نصب برنامه نشان داده شود)، برنامه DatabaseSetup را پیدا کرده و روی آن راست کلیک کرده وRun as admin را بزنید  در مرحله بعدی زبان نرم افزار را مشخص کرده و اگر سیستم سرور هستید گزینه تایید رو بزنید در پنجره بعدی پشتیبان بانک اطلاعاتی را بزنید. اسم بانک اطلاعاتی و مسیر برای بک آپ گیری را مشخص کرده و تهیه پشتیبان را بزنید.

نکته: اگه هنگام تهیه بک آپ از مسیر گفته شده با خطا مواجه شدید برنامه DatabaseSetup را باید از سی دی نصب سپیدار از پوشه AutoPlay داخل پوشه DatabaseSetup اجرا و مراحل گفته شده را طی نمایید.

نحوه بازیابی بک آپ در نرم افزار سپیدار سیستم

برای بازیابی بک آپ از دو روش زیر می توان استفاده کرد:

* روش اول: بازیابی از داخل نرم افزار

برای بازیابی بک آپ باید از منوی عمودی قسمت تنظیمات گزینه، نسخه های پشتیبان و بازیابی را انتخاب کرده سپس دو حالت پیش روی شما است

حالت اول: اگر بک آپی که می خواهید بازیابی کنید در لیست نمایش داده شود روی بک آپ مورد نظر راست کلیک، سپس بازیابی را بزنید. سپس، سیستم اتوماتیک از نرم افزار خارج می شود  بعد از وارد شدن به نرم افزار بک آپ تان بازیابی شده است.

حالت دوم: اگر بک آپ مورد نظر را در لیست باز شده مشاهده نکردید باید راست کلیک کرده و گزینه "بازیابی از فایل" را انتخاب کنید و از مسیری که بک آپ را آنجا قرارداده اید بک آپ مد نظر را انتخاب کنید تا بک آپ تان بازیابی شود.

روش دوم: بازیابی با استفاده از نرم افزار DatabaseSetup

اگر از داخل نرم افزار امکان بازیابی به هر دلیلی نباشد می توان بک آپ را از طریق نرم افزار DatabaseSetup بک آپ را بازیابی کرد. برای این منظور برنامه DatabaseSetup را از داخل مسیر نصب برنامه یا از داخل سی دی اجرا نمایید (توضیحات بیشتر در مورد نرم فزار DatabaseSetup در بخش بک آپ گیری ارائه شده است) 

1-وارد قسمت "بازیابی بانک اطلاعاتی" شوید.

2- در این قسمت شرکتی را که می خواهید بک آپ روی آن بازیابی شود انتخاب کنید.

3- اگر می خواهید بک آپ روی یک بانک اطلاعاتی جدید بازیابی شود این گزینه را انتخاب کنید.

4- در این قسمت نام شرکت مورد نظر را وارد کنید.

5- بک آپی را که می خواهید بازیابی شود از این قسمت انتخاب کنید.

6- مسیری که می خواهید فایل های دیتایی سیستم در آن مسیر قرار داده شود انتخاب کنید.

7-در نهایت دکمه بازیابی نسخه پشتیبان را بزنید.

نکته: از این روش برای تغییر مسیر فایل های دیتایی نیز میتوان استفاده کرد.

توجه: روش بک آپ گیری و بازیابی بک آپ در نرم افزار دشت نیز مشابه نرم افزار سپیدار می باشد.

توصیه مهم: چون اطلاعات تان در سیستم سرور به دلایلی همچون سوختگی هارد سیستم، آلوده شدن سیستم سرور به ویروس و باج افزارها ،آتش سوزی و ... در معرض خطر می باشد  توصیه می شود بک آپ های گرفته شده در بازه های زمانی مشخص به خارج از سیستم سرور نظیرهارد اکسترنال، فلش مموری، گوگل درایو، دراپ باکس و ... منتقل و نگهداری شود.

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!
جدیدترین مطالب

محصولات ویژه

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.