محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

تنظیمات باسکول در نرم افزار سپیدار

  • یکشنبه 16 دی 1397
  • اخبار محصولات

سلام عرض میکنم خدمت شما کاربران گرامی

همان طور که میدانید در نسخه 5.1.0  سپیدار ، این امکان فراهم شده که نرم افزار سپیدار با تمامی برندهای باسکول ارتباط آنلاین داشته باشد ، از این جهت ابتدا لازم هست که این امکان را از طریق واحد فروش خریداری و به قفل شما اضافه شود ، پس از اینکه قفل تعویض شده به دست شما رسید، لازم است که سیستم هایتان را به آخرین نسخه سپیدار در کلاب مشتریان بروز رسانی کنید ، توجه داشته باشید که اگر نسخه برنامه کمتر از 5.1.0 باشد ، بنابراین امکانات اضافه شده برای توزین را نمیتوانید مشاهده کنید ، حال حتما برنامه سپیدار به صورت Run as Administrator باز شود، در منوی تامین کنندگان و انبار و در قسمت عملیات دو آیتم مربوط به توزین ،  یعنی تنظیمات باسکول و فرم توزین جدید را مشاهده میکنید.

در این بخش قرار است با نحوه تنظیم ارتباط سپیدار با باسکول آشنا بشیم.

در گام اول چک کنید که باسکول با کابل RS232   به کامپیوتری که در کنار باسکول است و سپیدار بر روی آن نصب است ، متصل باشد.

در گام دوم چک کنید ، که خروجی اندیکاتور با فرمت اسکی یا 3000 باشد.

در گام سوم لازم است که پوشه مرتبط به تنظیمات ارتباط باسکول برای شما ارسال شود. این پوشه در سیستمی که با باسکول در ارتباط است ، کپی کنید.

حال در این پوشه آیتم تست دیوایس را انتخاب کنید

در تب مشخصات اتصال ،با راهنمای از پشتیبانی باسکول ، یا فردی که با مشخصات باسکول آشنا است ،  اطلاعات را وارد کنید،

در این مرحله اتصال را انتخاب کنید ، تا بررسی شود که ارتباط با باسکول برقرار است یا خیر.

چنانچه ارتباط شما با باسکول برقرار باشد ،در قسمت سمت چپ وزنی که در اندیکاتور باسکول خود مشاهده میکنید ، در این قسمت نمایش داده میشود

این نکته را در نظر داشته باشید اگر وزنی که در باسکول نمایش داده میشود با وزنی که در فرم 1 نمایش داده نمیشود یکسان نیست به این دلیل است که در تب مشخصات اتصال ، اطلاعات به درستی و منطبق با تنظیمات باسکول وارد نشده است ، بنابراین شما نمیتوانید وزن را به درستی مشاهده کنید ؛ به عنوان مثال اگر وزن روی باسکول 90 باشد ، باید در فرمت نوع اسکی ، عدد 90 را مشاهده کنید.

اگر وزن روی باسکول را، در قسمت فرم 1 نمیبینید یا هنگام انتخاب اتصال ، عدم ارتباط میگیرید نیاز است که موارد زیر را چک کنید

  • اینکه کابل RS232  به درستی از باسکول به کیس اتصال داشته باشد
  • فرمت خروجی باسکول بصورت کد اسکی  یا 3000 باشد
  • فقط یک برنامه ارتباط با پورت باز باشد، از Task Manager حتما همه برنامه هایی که با پورت کار می کنند بسته شود، در صورتی که چندین برنامه به طور همزمان از پورت بخوانند برنامه ها دچار مشکل می گردند و ایجاد ارتباط با باسکول با مشکل مواجه می شود.

این نکته را در نظر داشته باشید ، اگر هنگام انتخاب اتصال ، عدم ارتباط میگیرید هیچ ارتباطی به برنامه سپیدار ندارد و باید تنظیمات لازم از سمت باسکول انجام شود.

چانچه تمامی تنظیمات به درستی انجام شده باشد. در این قسمت وزن باسکول به درستی نمایش داده میشود.

حال نیاز است که نوع فرمت بصورت اسکی انتخاب شده باشد و علاوه بر فرم 1 در فرم 2 و 3 نیز وزن به درستی نمایش داده شود.

برای اینکه در فرم 2 و 3 نیز وزن به درستی نمایش داده شود ، لازم است که در تب تشخیص فریم اطلاعات بایت شروع و بایت پایان به درستی تنظیم شود. برای این منظور لازم که که در فرم 1 ، قسمت تکرار شوند را پیدا کنید. برای اینکه اطلاعات در این قسمت ثابت باشد و امکان پیدا کردن بخش ثابت را داشته باشید از قسمت پایین صفحه آیتم  STOP LOGرا انتخاب کنید تا اطلاعات ثابت باشد و امکان پیدا کردن بخش ثابت اطلاعات وجود نمایید. به عنوان مثال طبق این تصویر قسمت ثابت بصورت      < BB >000090 <BB>  است 

در قسمت شروع بایت راست کلیک کنید و  ADD را انتخاب کنید و در فرم باز شده BB را انتخاب کنید و در قسمت پایان بایت نیز راست کلیک کنید و ADD  را انتخاب کنید و در فرم باز شده  BB  را وارد کنید .

حال همانطور که در تصویر بالا نمایش داده میشود ، در هرسه فرم صفحه ،وزن به درستی نمایش داده میشود که یعنی تمامی تنظیمات درست است .

مثال 2:

همانطور که در این تصویر مشاهده میکنید ، ابتدا در فرم 1 ، قسمت تکرار شونده ، بررسی شده و سپس طبق آن بایت شروع و بایت انتهایی در تب تشخیص فریم لحاظ شده است.

حال از قسمت پایین صفحه ،حتما ذخیره تنظیمات را انتخاب کنید. تا تنظیمات انجام شده در لاگ باسکول قرار بگیرد.

حال از این برنامه حتما خارج شوید.

حال در پوشه دیوایس باسکول ، فایل DevicePatternSettings.INI که محتوی لاگ باسکول است را کپی کنید و در مسیر اپلیکیشن سپیدار قرار بدید .

برای این منظور روی لوگو سپیدار که در DESKTOP   قراردارد ، راست کلیک کنید و گزینه OPEN FILE LOCATION را انتخاب کنید و در پوشه باز شده فایل لاگ باسکول را قرار بدید.

حال مجدد وارد برنامه سپیدار شوید . در منوی تامین کنندگان و انبار و از قسمت عملیات ، تنظیمات باسکول را انتخاب کنید.

در قسمت تنظمات باسکول ، مشخصات باسکول را که در ابزار تست دیوایس وارد کرده بودید را به همان نحو در این قسمت وارد کنید و ذخیره را انتخاب کنید.

در گام بعدی در منوی تامین کنندگان و انبار و در قسمت عملیات ، توزین جدید را انتخاب کنید .

نوع را ورودی یا خروجی انتخاب کنید و روی قست فراخوانی وزن کلیک کنید تا تست کنید ارتباط به درستی با سپیدار برقرار است یا خیر

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!
جدیدترین مطالب

محصولات ویژه

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.