محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

مطلب نمونه ی اخبار بیمه و مالیاتی

  • شنبه 10 خرداد 1399
  • اخبار بیمه و مالیاتی

مالیات انواع مختلفی دارد که شامل حقوق دستمزد ،ارزش افزوده و عملکرد است که جهت آشنایی با قوانین مربوط به انواع مالیات مطالب زیر را مطالعه نمایید 

حقوق دستمزد 

امروزه هر فردی که نقش دریافت‌کننده و پرداخت کننده حقوق را در مشاغل مختلف برعهده دارد باید با مفهوم مالیات و انواع آن آشنایی داشته‌باشد. یکی از انواع مالیاتی که شناخت و محاسبه آن برای کارفرمایان و کارکنان  بسیار اهمیت دارد مالیات بر حقوق و دستمزد نیروهای کار است.

ارزش افزوده

نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 1400 کماکان 9% می باشد که شامل 6% مالیات و 3% عوارض است.
در صورت ارائه چک، چک رمزدار و قبوض الکترونیکی سه رقم آخر مبلغ بایستی صفر بوده و به بالا گرد شود. مبالغ گرد شده به عنوان طلب مودی منظور گردیده و در هنگام صدور برگ قطعی تسویه می‌گردد.
 در صورت ارائه چک تضمینی به منظور پرداخت بدهی مالیاتی نسبت به صدور قبض نقدی از طریق سامانه مالیات برارزش افزوده اقدام نمایید و قبض صادر شده را همراه چک مذکور جهت وصول به بانک ارائه نمایید.

عملکرد 

مالیات عملکرد مربوط به مالیات شرکت است که در پایان دوره مالیاتی و مالی با ارائه اظهارنامه مالیاتی این مبحث بررسی می شود و براساس سود و زیانی که برای شرکت حاصل شده است برمبنای آن مالیات را محاسبه و پرداخت می کند.

به طور خلاصه بعد از آنکه صورتحساب سود و زیان شرکت تنظیم گردید باید به میزان 25% رقم سود خالص شرکت به عنوان مالیات عملکرد محاسبه و ثبت شود.

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!
جدیدترین مطالب

محصولات ویژه

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.